מאמרים

הקבלן לא רוצה לפצות בגלל שינויים בדירה - יפצה!

 כולנו מכירים את טריק הקבלנים הידוע - ברגש שביקשת שינויים בדירה, אתה נדרש לחתום על הסכמה לפיה בגלל השינויים שאתה מבקש לקבלן יש את ההרשאה לדחות את מועד האספקה של הדירה לזמן לא ידוע. הקבלנים מנצלים את הלקונה הזאת בחוק כדי להתגבר על הוראות חוק המכר המחייבות אותם במתן פיצוי גבוה בגין כל חודש איחור במסירה.

 

 

 

 

ה"אלמנט" החדש בשווי דירת מגורים

מוכר דירה - מה זה היטל השבחה?

כאשר אנחנו מבצעים עסקת מכר של דירה, אחד התנאים להעברה של רישום הנכס לטובת המוכר הנו אישור הרשות המקומית שאין לנכס חובות. שני חובות נפוצים הנם חוב ארנונה והיטל השבחה. 

בזמן שחוב ארנונה פשוט לדעת ולסדר, היטל השבחה עלול להגיע לסכומים גבוהים מאוד, אם העירייה ביצעה שיפורים משמעותיים בערך הקרקע עליה שוכן הנכס. אין דרך לדעת מה גובהו של היטל ההשבחה מראש, ופעמים רבות הרשות המקומית דורשת תשלום של אלפי שקלים לבדיקת גובה היטל ההשבחה או אם בכלל קיים היטל השבחה.

קריטי להסדיר מראש, בזמן הכנת החוזה, על מי יחול היטל ההשבחה, כדי לא להיות מופתע בשלב שלאחר חתימת החוזה, בעלות לא מתוכננת. 

 

 

 

 

מוכר דירה - ​מה זה מס שבח?

​מיסוי בעסקת מכר דירה - והפעם מהצד של המוכר. מדינת ישראל תגבה ממכם מס על הרווח שהרווחתם בשווי הדירה שאתם מוכרים מיום הקנייה ועד יום המכירה. למס הזה קוראים מס שבח. לא כולם חייבים לשלם מס שבח - יש פטורים בחוק. הפטור הנפוץ ביותר ניתן למי שהדירה אותה הוא מוכר היא הדירה היחידה שלו, ולא רשומים על שמו נכסי מקרקעין אחרים. במקרה של מכר דירה יחידה לא תשלמו מס שבח - אלא אם הדירה היא דירת יוקרה ששווה יותר מ 4,455,000 ש"ח. גם אם אתם מוכרים באותו זמן שתי דירות בבעלותכם, ששוות ביחד פחות מ 2,000,000 ש"ח - תזכו לפטור ממס שבח. ישנם פטורים נוספים, ששווה להתייעץ עם עו"ד ולדעת עליהם לפני שמבצעים פעולה של מכר דירה.

פיברומיאלגיה - דאבת שרירים - אפשר לקבל קצבה מהביטוח הלאומי

הביטוח הלאומי מערים הררי קשיים על חולות הפיברומיאלגיה בדרכן לקבל אחוזי נכות מספקים לצורך קבלת קצבה.

המשרד שלי נלחם למען זכויות חולות הפיברומיאלגיה, ומשיג להן קצבאות מהביטוח הלאומי. המדובר במאבק קשה, ארוך וסיזיפי. הביטוח הלאומי יכול לחולה אחת לקבוע 100 אחוזי נכות, ולחולה במצב לא פחות קשה ממנה רק 36 אחוזי נכות - רמה שאיננה מזכה בקצבת נכות.

אני מצרף כתבה חשובה.https://www.youtube.com/watch?v=DcL96qzYfrg

חוק ההפטר לחייבים בהוצל"פ - כך תשיגו את ביטול החובות המיוחל - חלק 2

 הפטר לחייבים באיחוד תיקים בהוצאה לפועל- זאת הדרך הנכונה לעשות את זה:
בשלב הראשון, שכבר פורסם, עברנו על התנאים להתקבל למסלול הזה, מי מתאים להתחיל בתהליך, בשלב השני, המפורסם כעת, אעמוד על התהליך עצמו, לפרטי פרטים, כפי שפורט ב"אגרת מידע - מסלול הפטר מחובות ל"חייב מוגבל באמצעים" במערכת ההוצאה לפועל" שפורסמו על ידי מערכת ההוצאה לפועל.

 

חוק ההפטר לחייבים בהוצל"פ - כך תשיגו את ביטול החובות המיוחל - חלק 1

 

בתקופה הקרובה אני אפרט על המסלול החדש להפטר חובות לחייבים שנכנס לתוקף בלשכת ההוצאה לפועל כמסלול מקביל להליך פשיטת הרגל, לכל מי שמתאים למסלול.בשלב הראשון, נעבור על תנאים להתקבל למסלול הזה, מי מתאים להתחיל בתהליך, וכיצד אפשר "להיכנס" לתהליך שבסופו הפטר החובות המיוחל 

למה לא מומלץ לחתום על זכרון דברים לרכישה או מכירה של דירה

 

זיכרון דברים בין קונה ומוכר בעסקת מכר מקרקעין הינו דבר נפוץ ומקובל. אנשים רבים אינם מודעים לבעייתיות הקיימת בחתימה על זיכרון דברים ועל הסכנות הטמונות בחתימה על זיכרון דברים כאמור. אני באופן אישי ממליץ ללקוחותיי להימנע ולא לחתום על זיכרון דברים. מאמר זה יסקור בקצרה את הסיבות לכך.